O mně

Mojí původní profesí je zdravotní sestra, pracovala jsem v několika různých oborech v Praze, kde celý život žiju. Později mě začal zajímat celostní přístup k lidskému tělu. V roce 2002 jsem se podílela na založení sdružení Harmonie Marušky Zítkové. Měla jsem potřebu pomáhat lidem v jejich zdravotních obtížích, naučit je dívat se na životní události z jiného úhlu pohledu a být za svůj život zodpovědní. Pracuji jako terapeutka shiatsu a masérka.

V září 2015 jsem na koncertě Ondřeje Smeykala potkala gongaře Beara Love, který hraje na největší gong o průměru 2,2 m. Byl to nepřekonatelný zážitek. Navštívila jsem Bearův workshop s gongy a od té doby se mi tři týdny každou noc zdálo, jak hraji na gong. Koncem října jsem se rozhodla, že si gong pořídím. Sny ustaly a otevřela se cesta ke gongu. Gongaři tvrdí, že si musíte na gong počkat, protože gong si vybírá svého hráče sám, nikoli naopak. Během dvou měsíců jsem sehnala spousty informací o hře na gong. A stále jsem nechávala plynout čas potřebný k setkání se svým gongem. Na Silvestra mi přišla nabídka, že se můžu přijet podívat na jeden gong, který bude k prodeji. Letěla jsem za ním až do Londýna. Když jsem vešla do místnosti, kde gongy visely, věděla jsem, že si odvezu ten vzadu. Padl mi hned do oka. Jak mi bylo gongaři sděleno, čekal na mě a už mě volal každou noc během mých snů. Tak mě našel můj gong.

Je to neuvěřitelná bytost, cítím, že se známe už dlouho. Při hraní jen vnímám svoje vnitřní pocity, zda mám hrát dlouze, krátce, dynamicky, jemně, bouřlivě, lehce. Gong hraje pokaždé jinak.

 

Pro ty, kteří by rádi věděli více informací o gongu:

Tento gong je vyroben ve firmě Paiste, kde se vyrábí bicí nástroje. Na zadní straně je potisk bílým písmem, což znamená Mister gong, podle něho se ladí celá kolekce gongů. Firma Paiste je firma pocházející z Petrohradu, majitelé po válce přesídlili do Švýcarska. Materiál na výrobu brali z ústecké zbrojovky.

Odkaz na informace o Paiste:
http://www.pmc.cz/znacky-a-ceniky/hudebni-nastroje/paiste

Jak se vyrábí gong:
http://www.paistegongs.com/manufacture.php